Od kilku lat włodarze Dzielnic Targówka oraz Śródmieścia m. st. Warszawy finansują i wspierają realizatorów projektu Poznajmy wspólnie "Mazurka Dąbrowskiego". Głównym celem tego przedsięwzięcia jest wychowanie patriotyczne młodzieży, rozbudzenie w niej dumy z przynależności do narodu polskiego i ojczyzny narodów – Europy.
      Poprzez udział w konkursach, organizowanych przez dzielnicowe placówki edukacyjne i Dom Kultury Zacisze, uczniowie poznają ważne dla dziejów Polski postacie, wydarzenia historyczne i miejsca pamięci naszego narodu oraz uświadamiają sobie, że historia Polski jest nierozerwalnie złączona z historią Europy. Laureaci konkursów biorą udział w Rajdach Szlakiem Hymnu, co zachęca ich do nauki języków obcych, umożliwia poznanie geografii i kultur innych krajów oraz nawiązanie kontaktów z Polonią, które wielokrotnie owocują długoletnią przyjaźnią. Źródło: http://targowek.waw.pl

Program Rajdu Autokarem

Piątek, 01.05.2015r.

Wylot z Warszawy-Okęcie do Chicago O'Hare
Przejazd na kolację i nocleg.

Sobota, 02.05.2015r.

Udział w Paradzie Polskiej w Chicago i oficjalne rozpoczęcie Rajdu.

Niedziela, 03.05.2015r.

Śniadanie
Przejazd do Polish Museum of America, położonego w dawnej polskiej dzielnicy Chicago, spotkanie z przedstawicielami Polonii. Zwiedzanie muzeum.
Przejazd na zwiedzanie największych atrakcji turystycznych Chicago : Willis Tower – wjazd na taras widokowy na 108 piętrze, Planetarium Adlera – planetarium i muzeum astronomiczne nad brzegiem Jeziora Michigan.
Obiadokolacja, przejazd do hotelu i nocleg.

Poniedziałek, 04.05.2015r.

Śniadanie
Poranny przejazd do Detroit.(455 km) Zwiedzanie Detroit: Polskie Kościoły Polonijne, miejsce wizyty św.Jana Pawła II w Hamtrock, fabryka samochodów Ford, siedziba główna koncernu General Motors.
Obiadokolacja i nocleg

Wtorek, 05.05.2015r.

Śniadanie
Przejazd do Niagara Falls od strony Kanadyjskiej(380km): Zwiedzanie Niagara, możliwość podziwiania majestatycznego wodospadu w całej okazałości , wizyta w Jaskini Wiatrów.
Obiadokolacja i nocleg

Środa, 06.05.2015r.

Śniadanie
Zwiedzanie Niagara : miasteczko Niagara-on-the-lake , pierwszej stolicy Ontario, odwiedziny polskiego cmentarza wojskowego w centrum miasteczka, zabytkowy Fort Niagara zbudowany przez Francuzów w 1726 r, Kanał Wellandzki.
Przejazd popołudniowy do Saratoga (460km)

Czwartek, 07.05.2015r.

Śniadanie
Zwiedzanie Parku Uzdrowiskowego w Saratoga Springs, Przejazd na miejsce upamiętniające Bitwę Pod Saratogą, pomnik upamiętniający kapitulację wojsk Brytyjskich, przypomnienie geniuszu wojskowego i inżynieryjnego Tadeusza Kościuszki w bitwie po stronie USA.
Obiadokolacja i popołudniowy przejazd do West Point (220km)
Nocleg West Point

Piątek, 08.05.2015r.

Śniadanie
Zwiedzanie obiektów Akademii gdzie kształcą się elity oficerskie armii USA , objazd terenu, odwiedziny przy pomniku Tadeusza Kościuszki, przypomnienie jego roli w West Point. Spotkanie z Polonią z American Association of the Friends of Kosciuszko at West Point.
Obiadokolacja i nocleg

Sobota, 09.05.2015r.

Śniadanie
Przejazd do Nowego Jorku (90km)
Zwiedzanie największych atrakcji NY m.in. Central Park, gdzie wśród naturalnego piękna przyrody można cieszyć się zarówno zaplanowanymi jak i improwizowanymi spektaklami. Krótki spacer po Central Parku, m.in. Strawberry Fields z pamiątkową mozaiką na cześć Johna Lennona (Imagine) i budynkiem Dacota gdzie muzyk mieszkał wraz ze swoja żoną Yoko Ono.Po południu czas wolny na zakupy, spacery.
Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Niedziela, 10.05.2015r.

Śniadanie
Zwiedzanie największych atrakcji NY m.in. Central Park, gdzie wśród naturalnego piękna przyrody można cieszyć się zarówno zaplanowanymi jak i improwizowanymi spektaklami. Krótki spacer po Central Parku, m.in. Strawberry Fields z pamiątkową mozaiką na cześć Johna Lennona (Imagine) i budynkiem Dacota gdzie muzyk mieszkał wraz ze swoja żoną Yoko Ono.Po południu czas wolny na zakupy, spacery.18:00
Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Poniedziałek, 11.05.2015r.

Śniadanie
Zwiedzanie Nowego Jorku do godzin popołudniowych.
Przejazd do Częstochowy (130 km)
Przyjazd do Częstochowy o godzinie 17:00
Wieczorna Msza Św. o godzinie 19:00
Obiadokolacja i nocleg

Wtorek, 12.05.2015r.

Śniadanie
Przejazd do Philadelphii (65 km)
Zwiedzanie: Dom Tadeusza Kościuszki, Independence Hall National Park, Stare Miasto, Muzeum Sztuki Fairmount Park, Eastern State Penitentiary – ponure neogotyckie fortyfikacje więzienia w Philadelfii.
Popołudniowy przejazd do Washingtonu (230 km) i nocleg

Środa, 13.05.2015r.

Śniadanie
Zwiedzanie: Kapitol – siedziba Kongresu i Senatu oraz Bibliotekę Kongresu. Kamień węgielny pod Kapitolem został umieszczony przez samego Jerzego Waszyngtona. Kapitol kryje w sobie liczne pomieszczenia, w tym ponad 500 pokoi. Zatrzymamy się pod pomnikiem Kazimierza Pułaskiego na pobliskim placu Freedom Plaza oraz pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki przed frontem Białego Domu. Spacer po okolicach Kapitolu.
Obiadokolacja
Nocny przejazd do Chicago

Czwartek, 14.05.2015r.

Wieczorny wylot do Warszawy

Cena uczestnictwa w Rajdzie autokarem

7 290 PLN za osobę dorosłą w pokoju 4-osobowym przy grupie 20 osób

7 650 PLN za osobę dorosłą w pokoju 3-osobowym przy grupie 20 osób

7 830 PLN za osobę dorosłą w pokoju 2-osobowym przy grupie 20 osób

10 800 PLN za osobę dorosłą w pokoju 1-osobowym przy grupie 20 osób

Zgłoszenia przyjmujemy do 09 grudnia 2014r.

Zgłoś udział

Cena nie zawiera:
1) Biletów lotniczych na trasie Warszawa – Chicago– Warszawa, cena na 21.11.2014r 2790 PLN/os
2) Biletów wstępów do zwiedzanych atrakcji (ok.350 USD)
3) Wypożyczenie zestawów słuchawkowych "Audioguide" ok. 100PLN/os
4) Opłaty konsularnej za rozpatrzenie wniosku o wizę turystyczną do USA 160 USD, przeliczane na PLN wg kursu z dnia złożenia aplikacji wizowej + 100 PLN za pośrednictwo wizowe

Cena zawiera

1) Ubezpieczenie turystyczne
KL (50 000 EUR)/NNW (5000 EUR)/BP (400 EUR) w firmie AXA
2) 13 noclegów ze śniadaniami w sieci hotelowej Comfort Hotels/Red Roof Inn/Ramada/Days Inn )
3) 14 obiadokolacji
3) Przejazd busem na całej trasie
4) Opiekę pilota oraz przewodnictwo po miastach w programie
5) Transport lotnisko-hotel-lotnisko

SZYBKI KONTAKT

Biuro podróży Invitatio, telefon: 22 825 49 55

Zgłoś swój udział już dziś!